Zdravie

Zemiaky – produkt najbohatší na vitamíny

Britskí vedci označili produkt najbohatší na vitamíny.
A je to úžasné!
Stali sa ním zemiaky, ktoré mnohí súčasní odborníci posudzovali za jednu z najškodlivejších potravín.
Rozsiahle štúdie viedli k týmto záverom:
Zemiaky sú oveľa užitočnejšie než kapusta, banány alebo orechy, ktoré sú usilovne propagované protagonistami zdravých životných štýlov.
Pravidelná konzumácia zemiakov (najmä vo varenej forme) normalizuje mnoho funkcií organizmu.
Najužitočnejšie sú zemiaky v šupke.
Obsahujú 5 krát viac vlákniny ako banán, obrovské množstvo vitamínu C a tiež dôležitý prvok selén, ktorého je v zemiakoch viac, než v orechoch a semienkach.
Všeobecne možno zemiaky charakterizovať ako komplex vitamínov a stopových prvkov v kombinácii pre človeka najvyváženejší.

1. Zemiaková šťava je vynikajúci protizápalový nápoj. Veľmi dobre funguje pri artritíde au mnohých ďalších foriem zápalových bolestí, najmä však bolestí kĺbov a bolestí chrbta. Zemiaková šťava zvýši krvný obeh vo všetkých častiach vášho tela. 2. Zemiaková šťava je zásaditá a zabraňuje chorobám ako sú kardiovaskulárne choroby a dokonca pomáha predchádzať rakovine. 3. Zemiaková šťava je vynikajúca na ekzémy a akné- pomáha upokojiť kožu. 4. Zemiaková šťava vám pomáha pri chudnutí - vypite jednu šálku zemiakovej šťavy ráno, ešte pred raňajkami a potom večer 2-3 hodiny pred tým, ako pôjdete spať. Zemiaková šťava sama o sebe nemá skoro žiadnu chuť a tak ju môžete namiešať s inými šťavami, napríklad ideálna je mrkvová. Ak musíte zladiť môžete pridať napríklad trochu medu. 5. Zemiaková šťava tiež odplavuje z tela kyselinu močovú. 6. Zemiaková šťava znižuje tiež hladinu cholesterolu - všeobecne zlepšuje váš zdravotný stav. 7. Zemiaková šťava je tiež lacná varianta pre detoxikáciu vášho tela. Zemiaková šťava sa používala v Japonsku a na ďalších miestach na svete k liečbe hepatitídy a táto liečba mala dobré výsledky. 8. Zemiaková šťava je tiež dobrá pre liečbu pankreatitídy a pri ochorení obličiek. Zemiaková šťava je tiež vhodná pre ľudí, ktorí majú cukrovku a vysoký krvný tlak. 9. Zemiaková šťava tiež zabraňuje tvorbe vápenatých kameňov v močových cestách. 10. Zemiaková šťava je tiež vhodná ako podporný prostriedok na liečbu nádorov a rakoviny - červené a fialové zemiaky obsahujú veľké množstvo antokyanov a ten zastavuje rast rakovinových buniek. Žlté a oranžové zemiaky obsahujú veľké množstvo zeaxantínu a ten je dôležitý pre zrak. 11. Zemiaková šťava je alkalická a tak je ideálny pre upokojenie tráviaceho traktu, liečenie porúch trávenia a pri prebytku kyselín v tele. Tiež je vynikajúci pri hojení podráždených čriev a tiež pomáha pri hojení žalúdočných vredov. Je to zázračný produkt pre gastrointestinálny trakt. 12. Zemiaková šťava je plná vitamínov A, C, B a ďalej tiež obsahuje fosfor, vápnik, železo, draslík, zeaxantín, vlákniny, a bielkoviny. Vždy používajte zrelé zemiaky, bez čiernych škvŕn, bez zelených plôch - tieto oblasti obsahujú toxíny - uistite sa, že všetky tieto plochy boli odstránené pred odšťavovaním. Môžete do zemiakových štiav pridávať iné ako napríklad mrkvovú šťavu a alebo dokonca aj bylinky ako je žihľava, šalvia. Proste lieči úplne všetko, tak pite zemiakovú šťavu a lekára už potrebovať nebudeme. Foto /sazhaemvsadu.ru

Tiez sa Vam moze pacit