Zdravie

Zdravé sušené ovocie

Sušené ovocie síce môžete kúpiť v obchode,ale môžete si ho usušiť aj doma…že nemáte sušičku ovocia,nevadí,môžete sušiť aj v teplovzdušnej rúre.

Sušené ovocie uskladníte v pohároch na zaváranie,uzavrieme a uskladníme a môžeme vychutnávať ich lahodnú chuť pri Tv alebo Vaše deti môžu mať zdravú desiatu do školy.

Nepoškodené jahody umyjeme,nakrájame na tenké plátky na krájači na vajíčka. Dáme do sušiarne alebo teplovzdušnej rúry,pokvapkáme citrónovou šťavou.
Kiwi umyjeme ,zbavíme šupky,nakrájame na plátky a dáme sušiť.
Jablká umyjeme,odstránime šupku aj jadrovník,pokrájame na tenké plátky,namočíme do citrónovej šťavy,aby nám nezhnedli. Poukladáme do sušičky alebo rúry. Môžeme posypať škoricovým cukrom.
Olúpeme banány a nakrájame na hrubšie plátky.Obyčajne dostaneme 18-20 plátkov z každého banánu. Banány namočíme v 1/2 šálke citrónovej šťavy a 1 lyžice medu. Plátky uložíme so sušiarne alebo do rúry .
Pomaranče zbavíme kôry,pokrájame na tenké kolieska a dáme sušiť.
Doba sušenia bude závisieť od toho, na akú hrúbku sme nakrájali ovocie. Väčšina ovocia sa suší 8 hodín ba i celú noc. Ovocie vyberieme a necháme pred uložením vychladnúť. Sušené ovocie uložíme do sklenených pohárov. Zdroj/http://www.housingaforest.com/

Tiez sa Vam moze pacit