Dezerty

Torta Mars /s videom/

Karamel
– 350 g cukru
– 150 ml vody
– 80 g šľahačky
-30 g  maslo

 

Plnka
– 300 g mliečna čokoláda
– 1 /2 l smotana
-350 g tmavá čokoláda
– 170  g Nutella
– 3  bielky

 

Poleva
– 650 g  mliečna čokoláda
– 300 g horká čokoláda
+ 1 tortová forma 30 x 10 cm

Do hrnca dáme vodu a cukor a miešame. Miešame kým sa úplne cukor nerozpustí . Keď sa voda odparí,cukor začne karamelizovať,hnednúť,vypneme plyn. Ak máme teplomer teplota v ideálnom prípade by mala byť medzi 165 a 175 stupňoch. Necháme vychladnúť a za stáleho miešania vmiešame maslo a tiež vyšľahanú smotanu. Necháme na miernom ohni, akonáhle sa všetko začne variť vypneme a necháme vychladnúť. Karamel nalejeme do nádoby a dáme do chladu až d úplne vychladne.
V miske rozpustíme 300 g mliečnej čokolády a 150 g tmavej čokolády , potom čokoládu rozotrieme rovnomerne na všetkých stranách formy. (Nechajme stranou zostatok rozpustenej čokolády na konečné uzavretie torty). Formu v ktorej sme rozotreli čokoládu po všetkých stranách,tak aby to bolo rovnomerné dáme schladiť. Keď je čokoláda vo forme stuhnutá, navrstvíme karamel a naň rozotrieme plnku a na ňu polejeme odloženú čokoládu. Rozotierame rovnomerne lyžičkou. Urovnáme pretrasením formy. Dáme do chladničky asi tak na 3/4 až 1 hodinu. Po vychladnutí opatrne vyberieme z formy tak,že najprv uvoľníme boky formy a potom ostatok. Takto pripravenú tortu položíme na tri poháre/ako je to na videu/ a plnkou 2 pokryjeme rozpustenou čokoládou celú tortu.Pomôžeme si špachtľou alebo nožom. Odložíme na pergamenový papier a dáme do chladničky.
Nakrájame horkú čokoládu. Do hrnca nalejeme smotanu,privedieme do varu a vypneme. Vložte čokoládu a miešame, kým sa úplne čokoláda nerozpustí. Pridáme Nutellu a miešame, pokiaľ nevznikne homogénna hmota. Hmtu nalejeme do veľkej nádoby a potom ponoríme do nádoby do vody s ľadom. Túto hmotu s mixérom vyšľaháme až kým nám nevznikne jemný krém. Bielky si vyšľaháme do tuha a jemne primiešame do pripravenej hmoty./viď video/
Čokolády roztopiť a zmiešať. Recept je prebratý z /giustecuisine.com/

Tiez sa Vam moze pacit