Koláče

PARENÉ BUCHTY S PUDINGOM

Určite máte doma svoj obľúbený a zaručene dobrý recept na parené buchty. Ja stále hľadám a skúšam niečo nové a tento recept ma natoľko zaujal, že som ho vyskúšala. A čakala som čo povedia doma, na tú kombináciu, že buchty budú poliate pudingom a nie ako inokedy posypané posýpkou. A výsledok sa dostavil hneď pri zjedení prvého sústa. Cesto je fantastické, nadýchané, jemné ako vatička a ten puding, no čo vám budem hovoriť. Mňamka!……….nebojte sa a skúšajte aj vy nové receptúry a nové kombinácie.

SUROVINY: 300 g polohrubej a 200 g hladkej múky, 1 vajce, 3 dl mlieka, 1 instantné droždie (alebo 1 kocka čerstvého), 60 g práškového cukru, pol deci oleja, soľ, lekvár podľa vlastného výberu puding pre 4 osoby: 1 l mlieka, 6 lyžíc cukru, 1,5 čokoládového pudingu( ja mám v obľube Dr.Oetker)

recept nám poslala: Eva Konečná ďakujeme

 

Ja si cesto opäť dávam urobiť v domácej pekárničke (nie je to podmienka, cesto môžete urobiť aj rukou).Keď je cesto hotové, vyklopím ho na múkou posypanú dosku a trošku ho premiesim. Rozdelím ho na dva diely. Vyváľam cesto na plát asi 0,5 cm hrubý a nakrájam si štvorce. Do každého štvorca dám za malý kávovú lyžičku lekváru a vytvarujem buchtičku. Buchty kladiem na parák, ktorý potriem olejom a zakryté pod pokrievkou naparujem 10 minút. Hotové buchty potriem rozpusteným maslom a prelejem pudingom. Želám vám dobrú chuť!

Tiez sa Vam moze pacit