Hlavné jedlá

Papriky plnené cuketovou zmesou

Receptík poslala: Beatka Dunajčíková
Dnes ma manžel prekvapil nápadom, naplniť papriky miesto mäsom – cuketou…Máme na záhradke celkom pekné kúsky, tak, prečo nie?…On dal nápad, ja realizáciu. Môžem čestne prehlásiť – VEĽMI CHUTNÉ!!!

Suroviny:
Papriky zelené
3 stredne veľké cibule
nastrúhané 2 menšie cukety.
2 feferónky,
soľ, korenie,
2,5 dl ryže,
3 dl horúcej vody,
3 vajíčka,
pretlačený cesnak,
majoránka

Rajčinová omáčka:
3 PL polohrubej múky,
2 veľké rajčinové pretlaky,
vývar,
1 bobkový list,
4 ks celého čierneho korenia,
cukor, soľ.

Na oleji som si osmažila 2 stredne veľké cibule, pridala očistené a na hrubom strúhadle nastrúhané 2 menšie cukety (tým, že boli mladučké, som ich nemusela vydlabávať!), osolila, pridala som k nim 2 na drobno nakrájané feferónky (tiež zo záhradky), dochutila koreninami, a, do mäkka podusila. Do vychladnutej cuketovej, jemne štipľavej zmesi, som pridala udusenú ryžu = na oleji som si jemne osmažila 1 menšiu cibuľku, vysypala 2,5 dl ryže, orestovala, zaliala 3 dl horúcej vody, udusila. Do tohto všetkého som napokon ešte pridala 3 vajíčka, dochutila pretlačeným cesnakom, majoránkou, a plnila očistené, vydlabané papriky.
Z náplne, ktorá zostala, som spravila menšie guličky. Papriky a guličky si pečiem v rúre...Stačí ich na plechu len trošku podliať vodou a pofŕkať olejom. Pečiem ich vo vyhriatej rúre na 200 st. cca 30 minút - podľa hrubosti paprík. K tomuto jedlu patrí, samozrejme,rajčinová omáčka...
na oleji som si spenila 3 PL polohrubej múky, zaliala vývarom, pridala 2 veľké rajčinové pretlaky, 1 bobkový list, 4 ks celého čierneho korenia, cukor, soľ...chvíľku povarila. Ako príloha je u nás k plneným paprikám knedľa...Môžu byť však aj varené zemiaky, zemiaky na petržlene, chlieb... Dúfam, že aj Vám bude toto "zdravé" jedlo chutiť tak, ako nám!... Dobrú chuť!

Tiez sa Vam moze pacit