Rady a nápady, Rôzne, Zdravie

Ocot ako liek

foto/narmed.ru

Pravidelné ranné pitie octovej vody (300 ml vlažnej vody, 3 lyžice jablčného octu) pomáha pri chudnutí, znižovaní cholesterolu a krvného tlaku a obmedzuje hnilobné pochody v črevách.
Vlnené podkolienky namočte do studenej vody, do ktorej pridáte 1 až 2 polievkové lyžice octu. Ponožky len jemne vyžmýkajte a obujte si ich.
Inhalácie z jablčného octu. Riedime s vodou v pomere 1:1. Stúpajúcu paru inhalujeme nosom maximálne päť minút. Môžeme použiť aj neriedený jablčný ocot. V tom prípade namočíme do octu papierové vreckovky a dáme si ich na hlavu ako klobúk. Previažeme uterákom a necháme pôsobiť.
Šatku namočíme do octu, vyžmýkame ju a nohy do nej zabalíme. Keď šatka uschne, všetko ešte raz zopakujeme. Opuchnuté a páliace nohy Výborným prostriedkom je kúpeľ nôh. Do vane napustíme po členky teplej vody, pridáme štyri šálky octu. V takto pripravenom kúpeli kráčame a hýbeme nohami, kým bolesti nepominú.
Na oblasť srdca si priložíme obklad namočený v octe. Búšenie sa takto zmierni.
Zmierniť bolesti poranenia svalov, či reumatické bolesti kĺbov dokážeme zábalom z jablčného octu.
Používa sa nasledovný spôsob: dva obväzy alebo kusy bavlnenej látky namočíme do jablčného octu a obalíme si ich okolo zápästia
Na jeden pohár vody potrebujeme dve čajové lyžičky jablčného octu a jednu čajovú lyžičku medu. Ak nápoj užívame ráno nalačno, pôsobí na podráždený žalúdok, proti nadúvaniu a grganiu. Výborne rozpúšťa hlieny, pomáha proti kašľu a dýchacím ťažkostiam ako aj pri nádche a upchatom nose. Ako sa môžete presvedčiť na vlastnej koži, ocot je veľmi mnohostranný liečivý prostriedok, ktorý sa dá výborne využiť aj na iné účely, ako len na varenie.

Tiez sa Vam moze pacit