Rady a nápady, Rôzne, Zdravie

Ocot ako liek

foto/narmed.ru

Pravidelné ranné pitie octovej vody (300 ml vlažnej vody, 3 lyžice jablčného octu) pomáha pri chudnutí, znižovaní cholesterolu a krvného tlaku a obmedzuje hnilobné pochody v črevách.
Vlnené podkolienky namočte do studenej vody, do ktorej pridáte 1 až 2 polievkové lyžice octu. Ponožky len jemne vyžmýkajte a obujte si ich.
Inhalácie z jablčného octu. Riedime s vodou v pomere 1:1. Stúpajúcu paru inhalujeme nosom maximálne päť minút. Môžeme použiť aj neriedený jablčný ocot. V tom prípade namočíme do octu papierové vreckovky a dáme si ich na hlavu ako klobúk. Previažeme uterákom a necháme pôsobiť.
Šatku namočíme do octu, vyžmýkame ju a nohy do nej zabalíme. Keď šatka uschne, všetko ešte raz zopakujeme. Opuchnuté a páliace nohy Výborným prostriedkom je kúpeľ nôh. Do vane napustíme po členky teplej vody, pridáme štyri šálky octu. V takto pripravenom kúpeli kráčame a hýbeme nohami, kým bolesti nepominú.
Na oblasť srdca si priložíme obklad namočený v octe. Búšenie sa takto zmierni.
Zmierniť bolesti poranenia svalov, či reumatické bolesti kĺbov dokážeme zábalom z jablčného octu.
Používa sa nasledovný spôsob: dva obväzy alebo kusy bavlnenej látky namočíme do jablčného octu a obalíme si ich okolo zápästia
Na jeden pohár vody potrebujeme dve čajové lyžičky jablčného octu a jednu čajovú lyžičku medu. Ak nápoj užívame ráno nalačno, pôsobí na podráždený žalúdok, proti nadúvaniu a grganiu. Výborne rozpúšťa hlieny, pomáha proti kašľu a dýchacím ťažkostiam ako aj pri nádche a upchatom nose. Ako sa môžete presvedčiť na vlastnej koži, ocot je veľmi mnohostranný liečivý prostriedok, ktorý sa dá výborne využiť aj na iné účely, ako len na varenie.