Dezerty, Súťažné recepty

Malinové rezy

Máme moc radi ovocné zákusky a tak som si vymyslela tento.

Jitka Stříbrnská

korpus: 75g hladká múka 75g škrobová múčka 150 g cukor kryštál 4 vajcia 3 lyžice teplá voda 2 lyžice kakao štipka soľ Malinová náplň: 750 g maliny (môžu byť aj mrazené) 2 ks vanilkový puding podľa potreby cukor kryštál Vanilková náplň: 750 ml mlieko 2 ks vanilkový puding 4 lyžice cukor kryštál Na dokončenie: 1 šľahačka 1 stužovač šľahačky na ozdobu čokoláda
Najprv si upečieme korpus. Oddelíme žĺtky od bielkov. Žĺtky vyšľaháme s časťou cukru a teplou vodou. Z bielkov, soľou a zvyšku cukru ušľaháme tuhý sneh. Do žĺtkovej peny postupne vmiešame múku, škrobovú múčku, kakao a sneh z bielkov. Na plech dáme papier na pečenie a rozotrieme cesto. Dáme piecť na 200 ° C na 10 minút.
Zatiaľ si pripravíme malinovú plnku. Z rozmrazených malín zlejeme šťavu a dáme ich variť s cukrom podľa chuti. V šťave rozmiešame pudingy. Rozvarené maliny prepasírujeme cez sitko, aby tam nebolo toľko semienok, ale nie je to nutné. Uvaríme s pudingom na hustú hmotu. Tu ešte horúcu rozotrieme na upečený korpus.
Teraz si uvaríme vanilkový puding v mlieku a rozotrieme na čiastočne stuhnutú malinovú plnku. Celý rez necháme vychladnúť. Studený rez potrieme šľahačkou, ktorú ušľaháme so stužovačom. A posypeme strúhanou čokoládou, alebo aj iným zdobením.
Zdroj/http://www.poslirecept.cz/ Autorka receptu/Jitka Stříbrnská Hustopeče

Tiez sa Vam moze pacit