Zdravie

Liečivý med a škorica

Je zistené, že zmes medu a škorice lieči väčšinu chorôb. Med sa vyrába vo väčšine krajín sveta. Dnešní vedci ho odporúčajú ako veľmi účinný liek na všetky druhy chorôb.

Med môže byť užívaný bez akýchkoľvek vedľajších účinkov na všetky druhy chorôb. Vedci zistili, že hoci je med sladký, ak sa berie v správnych dávkach ako liek, nemôže ublížiť ani diabetickým pacientom.

Týždenník World News, vychádzajúci v Kanade, vo svojom vydaní datovanom 17 januára uverejnil nasledujúci zoznam chorôb, ktoré môžu byť liečené medom a škoricou ako výsledok štúdií západných vedcov.

Zmiešajte med a mletú škoricu a mažte na chlieb miesto džemu alebo marmelády a jedzte pravidelne na raňajky. Znižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cievach a chráni pacientov pred infarktom. Tí, ktorí už infarkt prekonali a budú jesť toto denne, budú sa držať míle ďaleko od ďalšieho infarktu. Pravidelné raňajky tohto druhu uľavujú pri zadýchate a posilňujú srdcový tep. V Amerike a Kanade, rôzne domy s ošetrovateľskou starostlivosťou liečia takto svojich pacientov, ktorí sú vo veku, kedy cievy a žily strácajú svoju pružnosť a môžu sa upchávať. Med a škorica vracajú cievam a žilám ich pružnosť.
Artritidoví pacienti môžu denne, ráno a večer, jednu šálku horúcej vody s 2 lyžičkami medu a 1 malou lyžičkou škorice. Ak to pravidelne berú, môže sa vyliečiť dokonca i chronická artritída. Podľa výsledkov prieskumu robeného na univerzite v Copenhavenu bolo zistené, že z 200 pacientov liečených 1 lyžicou medu a lyžičkou škorica pred raňajkami, 73 chorých bolo úplne zbavených bolesti a do mesiaca chorí, ktorí sa nemohli pohybovať, začali chodiť bez bolestí.
Rozpustiť 2 lyžice medu a 1 lyžičku škorice v pohári vlažnej vody a vypiť. Tým sa odstráni infekcie mechúra a močových ciest.
2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky škorice zmiešané s 2 dcl horúcej vody, ktoré podávali pacientom s vysokou hladinou cholesterolu dokázali znížiť hladinu cholesterolu o 10 % do 2 hodín. Ak sa podáva 3x denne je vyliečený aj chronický pacient s vysokou hladinou cholesterolu. Podľa informácií spomínaného časopisu samotný pravý med, ak sa užíva denne, zabraňuje zvyšovaniu cholesterolu.
Tí, ktorí trpia na časté prechladnutie, by mali užívať 3x denne 1 lyžicu vlažného medu s ¼ lyžičky škorice po dobu 3 dní. Tým sa vylieči nachladnutie, chronický kašeľ a prečistia priedušky.
Med so škoricou úspešne lieči bolesti žalúdka a chráni žalúdok od vzniku žalúdočných vredov.
Podľa štúdií uskutočnených v Indii a Japonsku med a škorica zabraňujú tvoreniu nadbytočných plynov pri trávení.