Dezerty

Krtkova torta na plechu

Krtkovu tortu piekla moja dcéra  Stanka Klinovská Chromčáková

Ďakujeme 🙂

:320 g hladkej múky
180 g práškového cukru
3 vajcia
3 PL kakaa
2 dl oleja
2dl ml mlieka
1 prášok do pečiva…

Puding:
250 ml mlieka
3 lyžice kryštálového cukru
1 a pol vanilkového pudingu

Straccatelový krém:
2 kyslé smotany
1 kocka jemného tvarohu-stačí 250g
1 šľahačka
1 vanikový cukor
100 g čokolády na varenie..

Žĺtka s práškovým cukrom vymiešame do penista,pomaly prilievame olej,a tiež postupne priávame aj vlažné mlieko. Múku, prášok do pečiva a kakao zmiešame dohromady,premiešame a pridámme k vymiešaným žĺtkom,premiešame... Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a jemne ho primiešame do pripravenej zmesi zo žĺtkov.
Takto pripravené cesto vylejeme na vymastený a hrubou múkou vysypaný plech/27x36cm/ alebo na papier na pečenie a dáme piecť do vyhriatej rúry na 160 stupňov 25-30 minút. Upečenú piškótu necháme vychladnúť.
teraz si pripravíme puding: Z 250 ml mlieka, 3 lyžíc kryštálového cukru 1 a pol vanilkového pudingu uvaríme hustý puding ...kým cesto chladne, uvaríme si puding... ...uvaríme za stáleho miešania hustý puding....
Straccatelový krém: Tvaroh,kyslú smotanu a vanilku spolu vyšľaháme. Po troške pridávame vychladnutý puding a dobre rozšľaháme. Pridáme nastrúhanú čokoládu. Šľahačku vyšľaháme do tuha a pridáme ju do straccatelového krému.
Teraz cesto od kraja narežeme a ten stred akoby vydlabeme,len nie až na dno. Keď to máme pripravené,dáme tam pozdĺžne pokrájané banány a na ne navrstvíme straccatelovú plnku.
Vydlabané kúsky z koláča, rozmrvíme a navrstvíme na krém. Koláč dáme stuhnúť do chladničky.
Koláč piekla moja dcéra,ktorá sa inšpirovala podľa: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39364

Tiez sa Vam moze pacit