Koláče

Kakaová bábovka tvarohovo-kokosovými guľôčkami

Keďže mi pred dvoma dňami prišla konečne forma na bábovku, ktorú som si objednala cez internet, konečne som sa mohla pustiť do mojej prvej bábovky. Bála som sa, ako to dopadne, keďže som zmiešala dokopy rôzne recepty, ktoré som našla na internete, no myslím si, že výsledok nie je až taký zlý Posúďte sami…

 

Zdroj/http://veselapanvicka.sk/
autorka:Simonka

 

INGREDIENCIE NA CESTO

vajíčka – 5 ks,
práškový cukor – 150 gramov,
polohrubá múka – 250 gramov,
maslo – 150 gramov,
prášok do pečiva – 1 ks,
vanilkový cukor – 1 ks,
kakaový prášok – 3 PL,
soľ – štipka

INGREDIENCIE NA GUĽKY

hrudkový tvaroh – 200 gramov,
práškový cukor – 3 PL,
žĺtok – 1 ks,
mletý kokos – 6 PL

Ako prvé si pripravíme tvarohovo-kokosové guľôčky. V miske si zmiešame tvaroh s práškovým cukrom, žĺtkom a mletým kokosom. Poriadne premiešame a tvarujeme guľky – mne vyšlo 10 ks. Guľôčky dáme do mrazáku, pokým si pripravíme cesto.
Zmäknuté maslo a žĺtky s práškovým cukrom si vymiešame do penista. Následne pridáme dopredu zmiešané zvyšné suroviny, t. j. múku, prášok do pečiva, vanilkový cukor, kakaový prášok a štipku soli. Z 5 bielkov si vyšľaháme tuhý sneh, ktorý na záver opatrne vmiešame do pripravenej zmesi. Do tukom vymastenej a múkou vysypanej bábovkovej formy nalejeme asi 1/3 cesta, následne poukladáme tvarohovo-kokosové guľky, na ktoré nalejeme zvyšok cesta.
Takto pripravenú bábovku dáme do vopred vyhriatej rúry na 170 stupňov piecť po dobu 50 minút. Upečenú bábovku necháme vo forme vychladnúť a potom ju vyklopíme na tanier. Ozdobiť ju môžeme posýpkou z práškového cukru a odávame s pohárom mlieka alebo ku káve, či čaju :-)

Tiez sa Vam moze pacit