Rôzne

Detské piškóty

Keďže sa už kúpené piškóty pokazili, ponúkam Vám recept na domáce…

 

Potrebujeme:

(cca 30 kusov)

2 vajcia,

60g cukru,

70 g polohrubej múky

 

 

Žĺtky trieme s dvoma tretinami cukru do peny. Z bielkov ušľaháme pevný sneh, do ktorého zašľaháme zvyšok cukru. Sneh zľahka vmiešame do penovej hmoty a len ľahko pridávame, a zľahka premiešame. Zmes naplníme do vrecka a na vymastený a posypaný plech striekame piškóty alebo okrúhle koláčiky. Sitkom posypeme povrch jemným pieskovým cukrom a piškóty necháme zaschnúť. Tak sa pri pečení neroztiekajú.
Pečieme ich v mierne predhriatej rúre, a hneď ako plech vyberieme, odrežeme piškóty širokým nožom. Môžeme ich urobiť do zásoby. Hodí sa deťom ako zákusok alebo ako základ rôznych ľahších múčnikov.
Pridávam recept na vylepšené piškóty... 200 g múky polohrubej, 100 g masla, 70 g práškového cukru, 1 bielok, 70 g mandlí, trochu vody Do preosiatej múky rozdrobíme maslo, pridáme cukor, niekoľko lyžičiek vody a vypracujeme cesto, ktoré necháme odpočinúť do ďalšieho dňa. Potom ho rozvaľkáme na výšku 1 cm, tvorítkom vykrojíme podlhovasté tvary piškót, potrieme rozšľahaným bielkom, posypeme ošúpanými a posekanými mandľami a upečieme doružova.

Tiez sa Vam moze pacit