Dezerty

Banánový hrnčekový chlebík – fotorecept

 

Tento banánový chlebík v  hrnčeku je hotový  počas dvoch minút v mikrovlnnej rúre a je  podobný tradičnému banánovému chlebu.

Je síce trochu sladší a hustejší, ale tak kto má rád sladké a má chuť na banánový chlebík tak treba vyskúšať…Naviac , keď to prilepšíme šľahačkou alebo zmrzlinou tak je to úžasné…

 

1 lyžica roztopeného masla,
1 lyžica oleja na varenie
1 vajce,
1 lyžice mlieka (môže byť aj sójové)
1 veľmi zrelý banán,pomačkaný
3 lyžice hladkej múky
3 lyžice hnedého cukru,
1/2 lyžičky prášku do pečiva

Potrebné ingrediencie:
Budeme potrebovať hrnček väčší,alebo zmes dať do 3/4 hrnček,aby vám cesto neprekypelo.A lepšie sa Vám bude papať z väčšieho..:) Mikrovlnka nastavená na 1000 wattov.
Maslo dajte roztopiť do mikrovlnky tak na 15 -20 sekúnd. V prípade, že hrnček je po tomto extrémne horúci, nechajte vychladnúť, aby ste homohli v ruke udržať. Pridajte mlieko a potom vajcia a premiešajte všetko dohromady dobre s vidličkou. :)
Pridajte pretlačený banán do hrnčeka a za stáleho miešania vidličkou dobre premiešajte.
Pridajte múku, hnedý cukor a prášok do pečiva. Vymiešame to dobre s vidličkou ,len netreba miešať dlho,aby nevznikla žuvacia torta..:)
Tento koláč bude trvaťasi tak 1 a 2 minúty v mikrovlnnej rúre. Tu je návod: Variť/ alebo piecť:)/ hrnčekový koláčik v mikrovlnnej rúre po dobu 1 minútu pri plnom výkone. Treba byť v blízkosti mikrovlnnej rúry strážiť ho - ak začne stúpať nad okraj hrnčeka, otvoriť dvere a nechať ho spadnúť. Akonáhle spadol, zatvorte dvierka a znovu ho nechať začať variť. Po prvej minúte, skontrolujte. Je stále surový? Ak áno, nechajte ďalších 30 sekúnd. Keď je koláčik suchý na vrchu a pevný na dotyk a okraje odtiahnuté tak je koláčik dopečený...ale to už pozná každá gazdinka..:)
...už len dozdobíme a môžeme vychutnávať..:)
Zdroj/.instructables.com

Tiez sa Vam moze pacit